Specjalność chemia środowiska - II stopień studiów

2015-02-25
Co to za studia

Chemia środowiska to dziedzina, która łączy w sobie wiedzę z zakresu chemii jak i z zakresu ochrony środowiska. W trakcie studiów pogłębisz swoją wiedzę na temat źródeł zanieczyszczeń i wpływu substancji chemicznych na środowisko przyrodnicze, realizując cykl wykładów i ćwiczeń na temat monitorowania skażeń, fizykochemicznych metod analizy, zielonej chemii, organicznej chemii ekologicznej. Nauczysz się jak rozpoznawać zagrożenia chemiczne, dowiesz się jak eliminować je ze środowiska. Na zajęciach terenowych będziesz miał możliwość praktycznego zapoznania się z metodami pomiaru zanieczyszczeń środowiska.

Co oferujemy

Absolwenci kierunków magisterskich otrzymują stopień magistra chemii. U nas, oprócz szerokiej wiedzy i kompetencji z różnych gałęzi chemii zdobędziesz także wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony środowiska.

Co po studiach

Specyfika specjalności pozwala na pracę w laboratoriach zarówno środowiskowych, jak i chemicznych. Jako absolwent specjalności chemia środowiska będziesz posiadał przygotowanie do pracy w firmach zajmujących się monitoringiem i ochroną środowiska. Znajdziesz również zatrudnienie w instytutach badawczych oraz na uczelniach wyższych.


Specjalność chemia środowiska - dodatkowe informacjeOpiekun specjalności: prof. dr hab.

W ramach bloków specjalnościowych studenci realizują następujące przedmioty:
  • Fizykochemiczne metody analizy
  • Monitorowanie skażeń

Program dydaktyczny specjalności jest realizowany przez pracowników następujących zespołów naukowych, w tych zespołach studenci mogą wykonywać swoje prace magisterskie:
  • Zespół zastosowań strukturalnych EPR (ZB-18)
  • Zespół katalizy homogenicznej (ZB-12)

» Plan studiów II stopnia
» Lista przedmiotów do wyboru

Data ostatniej modyfikacji: 2015-02-25 godzina: 22:00