Specjalność chemia nieorganiczna i kataliza - II stopień studiów

2015-02-25
Co to za studia

Na specjalności chemia nieorganiczna i kataliza poznasz zaawansowane techniki syntezy związków metali grup głównych i pierwiastków d-elektronowych. Nauczysz się jak wykorzystać metody fizykochemiczne do identyfikacji i ustalenia struktury otrzymywanych związków. Nabędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą ci na określenie reaktywności związków metali w reakcjach stechiometrycznych a zwłaszcza w procesach katalitycznych. W ramach specjalności chemia nieorganiczna i kataliza będziesz miał możliwość współpracy i uczestnictwa w badaniach szeregu zespołów naukowych działających w tym obszarze badawczym. Będziesz mógł realizować pracę magisterską w różnych zespołach badawczych.

Co oferujemy

Absolwenci studiów na specjalności chemia nieorganiczna i kataliza uzyskują stopień magistra chemii. Program studiów zakłada pogłębienie wiedzy w obszarze szeroko pojętej chemii nieorganicznej, koordynacyjnej, metaloorganicznej jak i katalizy z udziałem związków nieorganicznych.

Co po studiach

Jako absolwenci studiów magisterskich będziesz posiadał wystarczające umiejętności, aby znaleźć pracę w laboratoriach chemicznych, zakładach przemysłowych, farmaceutycznych (zwłaszcza tych, których produkcja bazuje na procesach katalitycznych) jak również laboratoriach badawczych.

Specjalność chemia nieorganiczna i kataliza - dodatkowe informacje

Opiekun specjalności: prof. dr hab. Anna Trzeciak

W ramach bloków specjalnościowych studenci realizują następujące przedmioty:
  • Struktura i reaktywność związków kompleksowych metali
  • Związki metali przejściowych w katalizie

Opiekun specjalności rekomenduje studentom następujące przedmioty do wyboru:
  • Chemia w działaniu: pomysły i zastosowania
  • Krystalografia
  • Magnetyzm molekularny
  • Nanokataliza
  • Podstawy i zastosowania katalizy homogenicznej
  • Spektrometria mas