Specjalność informatyka chemiczna - I stopień studiów

2015-02-25
Co to za studia

Studia na tym kierunku dadzą Tobie wykształcenie chemiczne wzbogacone o pogłębioną wiedzę informatyczną. Nauczysz się w praktyce stosować rozwiązania informatyczne niezbędne w przemyśle chemicznym oraz w różnych dziedzinach gospodarki. Dowiesz się, dlaczego komputery są niezbędne we wszystkich działach chemii, począwszy od wyrafinowanych metod obliczeniowych chemii teoretycznej i kwantowej, poprzez metody inżynierii molekularnej i materiałowej, chemometrii aż do projektowania procesów jednostkowych w inżynierii chemicznej oraz sterowania instalacjami przemysłowymi. Nauczysz się także wykorzystywać specjalistyczne bazy danych, odgrywające istotną rolę w analizie i ochronie środowiska. Dowiesz się również jak radzić sobie ze skomplikowanym opracowaniem różnorodnych typów danych oraz jak sterować przyrządami kontrolno-pomiarowymi za pomocą interfejsów komputerowych.

Co oferujemy

Absolwenci studiów licencjackich uzyskują stopień licencjata chemii. Program studiów obejmuje zarówno przedmioty z dziedziny chemii jak i informatyki, m.in. metody numeryczne, programowanie, bazy danych, sieci komputerowe, architekturę komputerów, interfejsy i elementy sterowania komputerowego oraz informatykę w zarządzaniu. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Co po studiach

Zostając absolwentem naszej specjalności masz szansę znaleźć zatrudnienie w zakładach przemysłowych, instytucjach badawczych i naukowych oraz w szkolnictwie. Jeśli pragniesz poszerzyć swoją wiedzę w tym kierunku możesz podjąć studia magisterskie na specjalności Informatyka Chemiczna i Chemometria.


Program studiów


Data ostatniej modyfikacji: 2015-02-25 godzina: 22:00