Specjalność analityka chemiczna - I stopień studiów

2015-02-25
Co to za studia

Analityka chemiczna to studia, dzięki którym uzyskasz teoretyczną i praktyczną wiedzę zarówno z zakresu współczesnej chemii jak i z podstaw biologii, chemii i analityki medycznej, chemii kosmetycznej, mineralogii i wielu innych. Studia są wszechstronne, bowiem analityka chemiczna ma zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach życia. Zostaniesz przygotowany do prowadzenia analizy metodami klasycznymi (miareczkowe i wagowe) oraz instrumentalnymi substancji pochodzenia naturalnego i sztucznego, zaś ogólna wiedza chemiczna przygotuje cię dodatkowo do badania ich właściwości chemicznych z wykorzystaniem najnowszych technik badawczych i aparatury naukowej. Nauczysz się, jak wykorzystywać wiedzę i umiejętności praktyczne do projektowania eksperymentu analitycznego, tak w pracowni naukowej jak i przemysłowej.

Co oferujemy

Absolwenci studiów licencjackich uzyskują stopień licencjata chemii. Wybrane przedmioty (jak Analityka medyczna czy Analiza środowiskowa) są realizowane przy współpracy z wrocławskim Uniwersytetem Medycznym czy Wydziałem Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska naszego Uniwersytetu.

Co po studiach

Po analityce chemicznej możesz podjąć pracę w instytucjach badawczych, laboratoriach diagnostycznych, farmakologicznych, technologicznych czy biotechnologicznych. Specjalizacja ma spory walor interdyscyplinarny, co znacznie poszerza zakres możliwych miejsc pracy. Warto dodać, że na rynku pracy to właśnie specjaliści w dziedzinie analityki są najbardziej poszukiwanymi chemikami.


Program studiów


Data ostatniej modyfikacji: 2015-02-25 godzina: 22:00